Učírnarozevřená kniha

bubliny

procvičte si své znalosti

doplňte nové

kulatý rohkulatý rohkulatý rohkulatý roh

Vyjmenovaná slova

?Závody

V sobotu ráno jsme se vdali na automob lové závody. S sebou jsme si vzali vdatnou svačinu a deštník. Také jsme si namchali ovocnou šťávu, abchom neměli žízeň. Když jsme dorazli na místo, zaplatili jsme lstky a šli si najít místo k sezení. Za chvli to všechno začalo. Auta jezdila nevdanou rychlostí a díváci jenom zrali. Čas plnul a
blžilo se finále. Finálová jízda byla nádherným soubojem. Vtězem se stal František Novák z Koblis. Zlatá medaile se mu na krku krásně blskala. Na druhém mstě skončil Mchal Skála z Pardubc a na třetím Petr Košťál z Neratovic. Ach, to bly krásné závody!
Řešení

Vyjmenovaná slova nebo slova od nich odvozená: vydali (předpona vy-), vydatnou (předpona vy-), abychom (být), plynul, Kobylis (kobyla), blýskala, byly (být)

Ostatní slova: automobilové, namíchali, dorazili, lístky, chvíli, nevídanou, zírali, blížilo, vítězem, místě, Michal a Pardubic nejsou vyjmenovaná slova

?Pepík

Pepík je zvdavý kluk. Má bstrou hlavu a pohotové mšlení. Co chvli něco vmšlí
a zkoumá. Ve škole si oblíbl matematiku, chemii a fyzku. Pravdelně se účastní různých soutěží, ve kterých má vborné vsledky. Ani na jazky není špatný, i když v češtině trochu kloptá. V létě pojede na vměnný pobt do Anglie. Už se těší, až uvdí památky Londýna. Rád b jich navštívil co nejvíce.
Řešení

Vyjmenovaná slova nebo slova od nich odvozená: bystrou (bystrý), myšlení (myslet), vymýšlí (předpona vy- + myslet), výborné (předpona vý-), výsledky (předpona vý-), jazyky, výměnný (předpona vý-), by (být)

Ostatní slova: zvídavý, chvíli, oblíbil, fyziku, pravidelně a uvidí nejsou vyjmenovaná slova

?Návštěva ZOO

Letos jsme se s rodiči vpravili do ZOO. Vděli jsme tam rozmanitá zvřata. Navštívili jsme pavilon nočních živočichů, kde nám nad hlavami létali netopři a za sklem pobhaly malé mšky. Dlouze jsme vhlíželi blého tygra, a nakonec jsme se ho dočkali. Vběhl do ohrady a vpadal, jako b nás chtěl vzvat na souboj. To bla ale podívaná! Z celého ZOO se nám nejvce lbil ssel, pelkán a malinký hlemžď. Na návštěvu ZOO budeme ještě dlouho vzpomínat a už se těšíme, jak do ní příští rok znovu zavtáme.
Řešení

Vyjmenovaná slova nebo slova od nich odvozená: vypravili (předpona vy-), netopýři, myšky, vyhlíželi (předpona vy-), vypadal (předpona vy-), by (být), vyzvat (předpona vy-), byla (být), sysel, hlemýžď

Ostatní slova: viděli, zvířata, pobíhaly, bílého, nejvíce, líbil, pelikán, zavítáme

kulatý rohkulatý rohkulatý rohkulatý roh
Nástěnka
Máte-li jakýkoli dotaz, připomínku či námět, napište ho na email info@ucirna.cz.

kulatý rohkulatý rohkulatý rohkulatý roh
ANKETA
Miniaplikace
kulatý rohkulatý rohkulatý rohkulatý roh
Staňte se fanouškem Učírny!
Můžete tak vyjadřovat názory a ptát se na to,
co vám není z českého jazyka jasné.

2011 - 2015